Bizden Haberler

 

Çalıştığımız ve geliştirmekte olduğumuz baskı teknolojileri..

Sublimasyon Baskı

 
Solution

Sublimasyon etiket baskısı, Renkli kupa ve şapka türünde sublimasyon baskıya uygun ürünlere uygulama yöntemleri..

Devamı...
 
     
 

 

BASKES NEDİR?
Dijital baskı makinalarında basılan ürünlerin, yine aynı makinada veya optik okuyuculu folyo kesim makinalarında sadece ürün kalacak şekilde etrafındaki fazlalıkların (dekupe) kesilme işlemidir.
BASKES NEREDE KULLANILIR?
Baskes sistemi Daha çok ufak ölçülü az edetli etiket tarzı ürünler için tercih edilsede. Büyük ölçüler içinde bu sistem kullanılmaktadır. Kısaca Baskesin kullanım alanını sınırlayamayız.
BASKES NASIL YAPILIR?
Grafik tasarım işlemleri bittikten sonra ürünün baskı makinası gönderilmesi ile işlem başlar. Baskı makinasının baskes özelliği var ise baskıyı yaptıktan sora kesiminide yapar ve çıkarır. Baskes özelliği yok ise baskı makinasından çıkarılan ürün optik okuyuculu folyo kesim makinasına yerleştirilir. Baskının dizim şekline göre hazırlanmış şablon ile kesimi yapılır ve çıktıktan sonra etrafındaki fazlalıklar alınır işlem tamamlanmış olur

BASKESTE NE TÜR MÜREKKEP KULLANILIR?
Baskeste mürekkebin cinsi ve türü ayırt edilmez. Sonuç olarak kesilecek olan folyo olduğu için mürekkebin bir önemi yoktur.
BASKESTE NE TÜR MALZEME KULLANILIR?
Baskes adındanda anlaşılacağı üzere baskı folyosu üzerine yapılan baskı işleminden sonra yapılan kesim işlemidir. Geri kalan bütün folyoların kesim işlemi folyo kesim sınıfına girmektedir. Renkli folyo, Gümüş Yaldız Folyo, Metalize Folyo v.b. gibi
BASKES NASIL KORUNUR?
Dış mekan baskı makinalarında yapılan baskısının korunmaya ihtiyacı yoktur. Sadece ömrünü uzatmak amacı ile laminasyon çekmeyi öneririz. Fakat içmekan baskı makinaları su bazlı olması sebebi ile yapılan baskıya mutlaka laminasyon çekmekgerekmektedir.
BASKES İÇ ve DIŞ MEKANDA KULLANILIRMI?
Evet baskesi hem iç hem dış mekanda kullana bilirsiniz
BASKESTE KAÇ ÇEŞİT KESME SİSTEMİ VARDIR?
Ürünü dijital baskı makinalarında basıp. Baskı bitiminde aynı makinada kesme sistemi dışında. Baskı makinalarında basıp optik okuyucu folyo kesim makinalarında kesme işlemini gerçekleştire biliriz.
Bursadaki baskı atölyemizde gelişmiş baskes etiket teknolojilerimiz ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

 
     

©Toker Baskı Sistemleri / Tüm Hakları Saklıdır